13 марта 2018 17:14
1
Валерий ФЕДОРЧУК: "В Украине не так много бегают"

Валерій Федорчук нещодавно став гравцем ФК Рига. Український півзахисник на правах вільного агента підписав угоду із латвійським клубом. Ексклюзивно для FootballHub футболіст поділився враженнями стосовно нового етапу в кар’єрі:

Про перехід


– Насправді контракт я підписав ще трохи раніше, просто офіційна інформація з’явилась нещодавно. Були ще варіанти з деякими клубами. Але, коли передали інформацію про мене в Ригу, у підсумку вийшло, що власники виявились знайомі із Шандором Варгою. Така от історія.


Про новий колектив

– В команді прийняли добре. Так як і в будь-якому іншому футбольному колективі, мабуть. Поки зараз важко ще щось сказати, мало провів часу в колективі. Потрібно ще трохи акліматизуватись, думаю, проблем з цим не має бути. Відчуваю себе комфортно.

Про партнерів українців і адаптацію

– Вони ще не так довго в команді. Тому сказати, що хтось сильно мені допомагає – ні, але приємно, що є земляки в клубі. Все одно якось легше адаптуватись тому, що все одно це інша країна і коли є хтось зі своїх насправді комфортніше себе почуваєш.

Про медогляд

– Коли я вийшов на першу гру, то вони зрозуміли, що і дивитись немає сенсу. Адже це не те, що тренування.

Про тренувальний процес

– Зараз у нас головний тренер – македонець і чесно скажу, що основна робота полягає в напрацюванні фізичного стану. Давно таких навантажень я не проходив. Адже в Україні, можна десь з іронією сказати, не настільки багато бігають. Видно, що головний тренер знає специфіку чемпіонату і його штаб цілеспрямовано це робить. Сезон в Латвії зараз тільки розпочнеться і триватиме до листопада.


Про клуб

– Клуб був заснований два роки тому, це його третій рік.

Про питання партнерів щодо фіналу ЛЄ


– Чесно скажу- ні. Поки до цього не дійшло ще. Я думаю, коли зберемось всією командою буде багато цікавих запитань до мене. Тому що все одно футболістам цікаво. Особливо з огляду на те, що ми будемо стартувати влітку в першому раунді кваліфікації Ліги Європи. Мабуть, мій досвід теж буде в нагоді для команди і футболістів.

Про посвяту

– Тут клуб більш скромніший. Я думаю, що потрібно буде, напевно, і самому взяти ініціативу в цьому плані. Але не знаю, можливо, у них є вже якісь такі традиції. Поки ніхто не підходив з таким питанням. Але все може бути. Потрібно буде готуватись.

А когда ты в Украине бегал? Зачастую шланговал на больничном.