12 января 2018 11:24
Олег ФЕДОРЧУК: "Шабанов способен сразу пробиться в основной состав "Динамо"

Київське "Динамо" оголосило про підписання контракту з 25-річним Артемом Шабановим. Він — центральний захисник, грав за донецький "Олімпік". 10 листопада минулого року дебютував у складі збірної України в товариському матчі проти Словаччини.

— Цікавий, самобутній гравець, — каже футбольний тренер Олег Федорчук, 56 років. — Та ще й динамівський вихованець. Артему під силу одразу пробитися до основного складу. Не думаю, що він обійшовся киянам аж надто дорого. 200–300 тисяч доларів (5,6–8,4 млн грн. — ГПУ) — межа. Це місячна зарплата легіонера.

Експерт припускає, що кияни страхуються на випадок втрати Євгена Хачеріді.

— Євген не раз заявляв, що хоче спробувати свої сили за кордоном. До того ж він — дорогий гравець із солідною цифрою в контракті. Тому поява Шабанова в такий момент — ідеальний варіант. Настали часи, коли українці зможуть реально претендувати на місце в основі "Динамо". Та й не тільки. "Шахтар" має намір повернути з Полтави свого вихованця Матвієнка. У киян стабільно заграли Шепелєв, Буяльський, Циганков і Шапаренко. Останній взагалі мене зачарував у листопаді-грудні. Хтозна, може, ми на порозі чергових великих перемог. Пройде рік-два, і про цей склад "Динамо" говоритимуть в Європі. Динамівці вигравали там трофеї, коли мали у складі українців. Численні легіонери, які приходили ще кілька років тому, за великим рахунком нічого клубу не дали. Не вийшло й продати їх за пристойні гроші.

Федорчук не бачить проблеми в тому, що тренери молодіжного складу свого часу не розгледіли талант Шабанова.

— Кожен гравець має знайти свою команду і свого тренера. Випадки, як із Артемом, час від часу трапляються у футболі. Згадайте, як "Шахтар" кілька разів купував і продавав власного вихованця Євгена Селезньова. Тому в Шабанова не має бути проблем із психологічною адаптацією.