21 лютого 2017 10:21

Дуэль бомбардиров: Кай Сирхейс – Богдан Леднев

У сезоні 2016/17 Юнацької Ліги УЄФА в п'яти матчах «Аякс» забив 13 м'ячів, а «Динамо» в шести іграх - 16.

Пристойна результативність суперників по 1/8 фіналу Юнацької Ліги УЄФА в тому числі обумовлена наявністю в їх рядах забивних гравців - на рахунку голландця Кая Сірхейса і українця Богдана Лєднєва по шість забитих м'ячів в престижному турнірі.

Кай СІРХЕЙС

Нападник
Народився: 27.04.1998
Статистика в Юнацькій Лізі УЄФА 2016/17: 5 матчів (436 хвилин), 6 голів

У Юнацькій Лізі УЄФА у складі «Аякса» Сірхейс дебютував 21 жовтня 2015 року в поєдинку проти «Шальке 04». Хоча народився футболіст в Греції, з 11-річного віку навчається в Академії «Аякса» і прийняв голландське громадянство. Встиг засвітитися і в «помаранчевих» футболках - за збірні U-16, U-18 та U-19. У складі останньої, до речі, починаючи з осені 2016 провів сім матчів, забивши в них чотири м'ячі.

Основна позиція Сірхейса в складі «Аякса» при схемі 4-3-3 - центральний нападник. Однак іноді тренери використовують Кая і на правому фланзі атаки. Робоча нога - права.

Серед досягнень молодого форварда - перемога в складі «Аякса» в чемпіонаті Голландії U-19. Сумарно в переможному сезоні Сірхейс провів 33 матчі, забивши 22 м'ячі! Непогана результативність у Кая і в нинішньому сезоні - 12 м'ячів в 14 матчах! У «Аяксі» Сірхейс є штатним пенальтистом.

Богдан ЛЄДНЄВ

Півзахисник
Народився: 07.04.1998
Статистика в Юнацькій Лізі УЄФА 2016/17: 6 матчів (519 хвилин), 6 голів, 1 результативна передача

У сезоні 2015/16 талановитий хавбек провів п'ять матчів за молодіжний склад і 24 поєдинки (два м'ячі, п'ять жовтих і дві червоні картки) за команду U-19 «Дніпра».
У липні 2016 року Лєднєв підписав контракт з київським «Динамо» і вже 6 серпня в матчі 1-го туру чемпіонату U-19 знаково дебютував за «біло-синіх». Вийшовши у виїзному поєдинку проти «Ворскли» відразу після перерви на заміну, вже через 32 хвилини забив гол і посприяв перемозі команди Юрія Мороза - 3:2.

Перший поєдинок в турнірі під егідою УЄФА провів 13 вересня 2016 року, вийшовши у стартовому складі в матчі першого туру групового етапу Юнацької ліги УЄФА сезону 2015/16 проти італійського «Наполі» (4:1). І знову відзначився, відправивши на 61-й хвилині третій м'яч у сітку воріт італійців!

У внутрішній першості Лєднєв поперемінно виступає за команди «Динамо» U-21 та U-19. У нинішньому сезоні в Чемпіонаті U-21 провів шість матчів (в чотирьох з них виходячи на заміну, без забитих м'ячів), а в Чемпіонаті U-19 дев'ять матчів, забивши в них вісім м'ячів. На даний момент Богдан Лєднєв найкращий бомбардир «Динамо» як в Чемпіонаті U-19, так і в Юнацькій Лізі УЄФА.